2011

    

Up
2003
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018

Welsh League 2018

Results

  1  27 Jan  MWOC  Regional Nant Yr Arian
  2  25 Feb  SBOC  National Pembrey
  5  25 Mar  SWOC  Regional Margam Forest North (and Cwpan Y Ddraig)
  6  17 Jun  MWOC  Regional Mynydd yr Ychen
  3  15 Sep  ERYRI Regional Newborough
  4  16 Sep  ERYRI National Newborough - (Welsh Championships)
  7  29 Sep  SWOC  Regional Pwll Du

Provisional Events

The following events should all take place as planned, but could still be subject to change at short notice. 

You are advised to seek confirmation from the organiser that the event is on, before travelling.

Please check the organising club's fixture list for more information.

  9  13 Oct  SBOC  Regional Mynydd y Garn
  8  21 Oct  ERYRI Regional Llechweddgain
 10  18 Nov  MWOC  Regional Ynys Las

horizontal rule

INTERIM LEAGUE POSITIONS

M Junior Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Oscar Healy SBOC M16 120 0 80 118 109 0 0 0 0 0 427
2 William Arnold SBOC M16 0 76 63 88 64 0 76 0 0 0 367
3 Freddie Lake SBOC M12 0 79 84 93 93 0 0 0 0 0 347
4 Tom Wood ERYRI M18 0 113 99 113 0 0 0 0 0 0 326
5 William Lake SBOC M14 0 66 58 59 100 0 0 0 0 0 283
6 Seth Lawson NGOC M10 0 0 105 105 0 0 60 0 0 0 270
7 Reuben Lawson NGOC M12 0 0 93 92 0 0 80 0 0 0 264
8 Andrew Raven SWOC M12 0 57 0 68 113 0 0 0 0 0 238
9 Christopher Raven SWOC M14 0 56 46 45 75 0 0 0 0 0 221
10 Frederick Kingsland ERYRI M12 0 0 119 90 0 0 0 0 0 0 209
11 Eden Potter ERYRI M16 0 0 65 104 0 0 0 0 0 0 168
12 Marty Jones ERYRI M10 0 0 83 82 0 0 0 0 0 0 165
13 Deri Hockley ERYRI M10 0 0 84 72 0 0 0 0 0 0 156
14 Quinlan Silk SWOC M18 0 0 72 75 0 0 0 0 0 0 148
15 Scott Williams ERYRI M16 0 0 35 95 0 0 0 0 0 0 129
16 Eugene Prout SBOC M16 59 0 0 0 67 0 0 0 0 0 126
17 Ifan Oldfield ERYRI M18 0 0 39 63 0 0 0 0 0 0 102
18 Philip Wood ERYRI M16 0 0 39 60 0 0 0 0 0 0 98
19 Luke Williams ERYRI M14 0 0 44 50 0 0 0 0 0 0 94
20 William Thomas MWOC M18 0 81 0 0 0 0 0 0 0 0 81
21 Andrew King MWOC M12 75 0 0 0 0 0 0 0 0 0 75
22 Daniel Juliff SBOC M12 0 71 0 0 0 0 0 0 0 0 71
23 Dafydd Thomas MWOC M20 0 63 0 0 0 0 0 0 0 0 63
24 Matthew McCreadie DEE M12 0 0 0 29 0 0 0 0 0 0 29
W Junior Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Jessica Ward NGOC W12 111 100 96 107 93 0 127 0 0 0 542
2 Rebecca Ward NGOC W16 85 101 59 111 101 0 0 0 0 0 458
3 Hannah Thomas MWOC W14 125 0 114 84 0 0 0 0 0 0 322
4 Siobhan Lock SBOC W20 0 68 54 76 75 0 0 0 0 0 272
5 Saskia Jones DEE W18 0 65 62 96 0 0 0 0 0 0 223
6 Carys Sharp TVOC W14 0 0 93 87 0 0 0 0 0 0 180
7 Ffion Norris ERYRI W16 0 0 73 69 0 0 0 0 0 0 142
8 Maddie Bunn ERYRI W14 0 0 58 63 0 0 0 0 0 0 121
9 Faye Williams ERYRI W12 0 0 56 60 0 0 0 0 0 0 116
10 Olivia Juliff SBOC W10 0 115 0 0 0 0 0 0 0 0 115
11 Jasmine Silk SWOC W16 0 0 32 78 0 0 0 0 0 0 110
12 Grace Juliff SBOC W12 0 90 0 0 0 0 0 0 0 0 90
13 Laura Barrett SN W14 0 0 0 87 0 0 0 0 0 0 87
14 Rowen King MWOC W14 52 0 0 0 0 0 0 0 0 0 52
15 Awel Davies ERYRI W12 0 0 38 0 0 0 0 0 0 0 38
16 Holly Bunn ERYRI W14 0 0 0 34 0 0 0 0 0 0 34
M Senior Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Ben Mitchell SBOC M21 100 110 76 100 100 0 100 0 0 0 510
2 Rhys Manning SWOC M35 0 91 69 74 83 0 79 0 0 0 395
3 Joe Thomas MWOC M20 0 89 70 70 0 0 0 0 0 0 229
4 William Reynolds SBOC M20 0 0 67 70 0 0 0 0 0 0 136
5 Stuart Lewis SWOC M21 0 0 0 0 0 0 75 0 0 0 75
6 Richard Cronin NGOC M21 0 74 0 0 0 0 0 0 0 0 74
7 Dan Findlay-Robinson WCH M35 0 73 0 0 0 0 0 0 0 0 73
8 Mark Ponsford SWOC M21 53 0 0 0 0 0 0 0 0 0 53
9 Joel Ferrand SWOC M21 0 0 0 0 0 0 51 0 0 0 51
10 Tom Gasan MWOC M21 46 0 0 0 0 0 0 0 0 0 46
W Senior Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Megan Carter-Davies MWOC W21 0 126 80 114 125 0 0 0 0 0 445
2 Clare Dallimore SWOC W21 92 0 75 98 0 0 0 0 0 0 265
3 Jenny Williamson ERYRI W35 107 0 65 90 0 0 0 0 0 0 262
4 Deborah Lamb SWOC W21 0 37 50 56 54 0 59 0 0 0 257
5 Louise Beetlestone ERYRI W35 0 0 67 87 0 0 0 0 0 0 154
6 Kitty Bray SN W21 0 0 74 66 0 0 0 0 0 0 140
7 Heather Heppenstall LOC W35 0 0 0 0 0 0 117 0 0 0 117
8 Kitty Jones DEE W21 0 0 55 56 0 0 0 0 0 0 110
9 Ilze Skujina MWOC W21 84 0 0 0 0 0 0 0 0 0 84
10 Ffion Evans MWOC W20 79 0 0 0 0 0 0 0 0 0 79
11 Carolyn Griffiths MWOC W35 53 0 0 0 0 0 0 0 0 0 53
12 Diane Heyder-Bruckner MWOC W21 42 0 0 0 0 0 0 0 0 0 42
13 Jane Ford-Jones ERYRI W35 0 0 0 36 0 0 0 0 0 0 36
M Vets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Brendan Healy SBOC M45 57 0 67 80 64 0 0 0 0 0 268
2 Anthony Raven SWOC M45 0 55 49 53 60 0 0 0 0 0 217
3 Richard Barrett BAOC M45 0 0 0 90 0 0 111 0 0 0 201
4 Anthony Dew SBOC M40 0 69 0 0 66 0 0 0 0 0 134
5 Al Powell AIRE M45 0 0 0 0 0 0 102 0 0 0 102
6 Christopher Lewis SBOC M45 0 95 0 0 0 0 0 0 0 0 95
7 Mike Pitcher MWOC M45 52 0 0 0 0 0 0 0 0 0 52
8 Tom Habgood SBOC M45 0 51 0 0 0 0 0 0 0 0 51
9 Clive King MWOC M45 40 0 0 0 0 0 0 0 0 0 40
W Vets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Sam Healy SBOC W45 0 0 83 124 82 0 100 0 0 0 389
2 Kerina Lake SBOC W40 0 81 79 99 94 0 0 0 0 0 353
3 Ann Mitchell SBOC W45 38 0 37 63 0 0 0 0 0 0 138
4 Sian Mitchell HH W40 0 0 0 0 0 0 101 0 0 0 101
5 Christine Farr SWOC W40 0 0 0 0 95 0 0 0 0 0 95
6 Julia Jones ERYRI W40 0 0 42 0 0 0 0 0 0 0 42
7 Emma Williams ERYRI W40 0 0 38 0 0 0 0 0 0 0 38
M Supervets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Niall Reynolds SBOC M55 102 91 67 0 102 0 95 0 0 0 458
2 David Mitchell SBOC M60 0 90 66 93 105 0 88 0 0 0 443
3 James Clemence SWOC M55 0 100 91 121 104 0 0 0 0 0 416
4 Chris Arnold SBOC M50 0 82 60 82 70 0 73 0 0 0 368
5 Mark Saunders BOK M55 101 0 0 0 112 0 112 0 0 0 325
6 Russell Finch SWOC M50 69 83 0 0 84 0 69 0 0 0 304
7 Nick Dallimore SWOC M60 0 102 87 113 0 0 0 0 0 0 302
8 Simon Williamson SWOC M60 0 99 79 0 85 0 0 0 0 0 262
9 Jim Wood ERYRI M55 77 79 0 101 0 0 0 0 0 0 257
10 Robin Bishop TVOC M50 0 0 66 86 0 0 87 0 0 0 239
11 David Pal WRE M50 62 65 40 0 0 0 52 0 0 0 220
12 Ifor Powell BOK M50 0 103 0 0 0 0 114 0 0 0 217
13 Alun Jones TVOC M60 0 0 85 0 0 0 130 0 0 0 215
14 Pauly-D Jones DEE M50 0 72 58 84 0 0 0 0 0 0 214
15 Peter Ribbans SWOC M60 0 0 40 72 73 0 0 0 0 0 186
16 Ian Jones ERYRI M50 0 0 74 110 0 0 0 0 0 0 184
17 Duncan Innes SWOC M55 0 0 0 0 88 0 92 0 0 0 180
18 Adrian Moir SWOC M55 0 79 0 99 0 0 0 0 0 0 178
19 Philip Jenkins SBOC M50 0 61 30 62 0 0 0 0 0 0 153
20 Andy Creber NGOC M60 0 0 0 0 144 0 0 0 0 0 144
21 Phil Scarf EPOC M55 0 0 0 0 0 0 118 0 0 0 118
22 Haydn Griffiths SWOC M55 0 0 0 0 103 0 0 0 0 0 103
23 Jeremy Parr SWOC M50 0 83 0 0 0 0 0 0 0 0 83
24 Kevin Bush SWOC M60 0 0 0 0 83 0 0 0 0 0 83
25 Simon James SWOC M50 0 0 0 0 0 0 77 0 0 0 77
26 Clive Thomas MWOC M50 0 76 0 0 0 0 0 0 0 0 76
27 Peter Garson MWOC M50 75 0 0 0 0 0 0 0 0 0 75
28 David Doherty SBOC M60 0 68 0 0 0 0 0 0 0 0 68
29 Nigel Ferrand SWOC M60 0 0 0 0 0 0 65 0 0 0 65
30 Adam Rose ERYRI M50 0 0 62 0 0 0 0 0 0 0 62
31 Steve Ware MWOC M50 0 0 0 0 0 0 62 0 0 0 62
W Supervets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Margaret Reynolds SBOC W55 141 0 96 63 119 0 100 0 0 0 518
2 Gill Lock SBOC W55 0 85 74 0 87 0 87 0 0 0 333
3 Alice Bedwell BOK W55 115 101 0 0 0 0 111 0 0 0 327
4 Kate O'Sullivan MWOC W50 0 87 61 65 0 0 112 0 0 0 325
5 Caroline Dallimore SWOC W60 0 97 59 93 0 0 0 0 0 0 249
6 Eunice Carter MWOC W50 119 0 40 0 78 0 0 0 0 0 238
7 Sarah Jenkins SBOC W55 0 0 52 75 0 0 83 0 0 0 210
8 Annemieke Silk SWOC W50 0 0 63 0 0 0 115 0 0 0 178
9 Sarah Bayliss SPLOT W50 0 0 55 0 0 0 110 0 0 0 165
10 Anne Tynegate BADO W55 0 80 58 0 0 0 0 0 0 0 138
11 Jane Wood ERYRI W55 0 0 38 51 0 0 0 0 0 0 89
12 Gabriella Walsh MWOC W50 0 0 0 78 0 0 0 0 0 0 78
13 Jane Bush SWOC W60 0 0 0 0 62 0 0 0 0 0 62
14 Anne Darlington ERYRI W60 0 0 56 0 0 0 0 0 0 0 56
15 Susan Norris ERYRI W55 0 0 40 0 0 0 0 0 0 0 40
16 Myra Wilson MWOC W50 34 0 0 0 0 0 0 0 0 0 34
M Ultravets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 David May SLOW M70 162 115 0 0 136 0 140 0 0 0 553
2 Roger Stein SBOC M65 87 0 61 110 109 0 122 0 0 0 489
3 Mike Kay MWOC M65 0 0 79 117 0 0 99 0 0 0 295
4 Frank Ince SWOC M75 0 101 0 0 103 0 86 0 0 0 290
5 John Harrison BADO M70 0 100 74 108 0 0 0 0 0 0 283
6 Mike Dobbs SBOC M70 0 83 0 0 96 0 75 0 0 0 254
7 Peter Colbert SWOC M65 0 48 0 0 45 0 75 0 0 0 167
8 Robert Teed NGOC M75 0 0 86 0 81 0 0 0 0 0 167
9 Graham Tough SWOC M70 0 80 0 0 0 0 71 0 0 0 151
10 Robert Griffiths MWOC M70 0 0 69 0 72 0 0 0 0 0 141
11 John Mills SWOC M65 0 81 56 0 0 0 0 0 0 0 137
12 Colin Darlington ERYRI M65 0 0 64 54 0 0 0 0 0 0 117
13 Howard Thomas BOK M70 0 89 0 0 0 0 0 0 0 0 89
14 Terry Smith MWOC M70 81 0 0 0 0 0 0 0 0 0 81
15 Peter Maloney NGOC M70 0 0 0 0 71 0 0 0 0 0 71
16 Alun Morgan SWOC M75 0 0 0 0 0 0 68 0 0 0 68
W Ultravets Event 1 Event 2 Event 3 Event 4 Event 5 Event 6 Event 7 Event 8 Event 9 Event 10 Best 5
1 Gill Manning SWOC W65 92 95 67 114 117 0 0 0 0 0 484
2 Anne May SLOW W65 0 84 0 0 120 0 77 0 0 0 281
3 Susan Colbert SWOC W70 0 69 0 0 74 0 65 0 0 0 209
4 Jean Lochhead EPOC W70 0 0 85 67 0 0 50 0 0 0 201
5 Diana McClure SBOC W65 0 80 0 0 83 0 0 0 0 0 163
6 Helena Burrows LOC W65 0 0 53 89 0 0 0 0 0 0 142